wordpress tema

Hukuk Tercümesi

Hukuk Tercümesi

Hukuk Tercümesi için hukuki tercüme sektörünün en güvenilir firmasından destek alabilirsiniz.

İstanbul’da ve Kahire’de şubeleri olan Semantik Tercüme, hukuki tercüme ve çevirilerde uluslar arası düzeyde bir uzmanlık sahibidir. Hukuki sözleşme alanında çalışan tercümanlarımız ve redaktörlerimiz, en az 10 sene deneyimli, hukuk eğitimini en iyi üniversitelerde almış uzmanlardır. Semantik Çeviri yılların deneyimi ve bilgi birikimi üstün yetenekli çevirmenleri, profesyonel proje yöneticileri ve proje koordinatörleri ile müşterilerine rekabetçi fiyatlarla, kaliteli ve güvenilir yazılı ve sözlü tercüme hizmeti sunmaktadır. Bizi seçen müşteriler arasında dernekler ve vakıflar, kobiler, avukatlar, devlet kurum ve kuruluşları, holding firmaları ve hukuk büroları bulunmaktadır.
Hukuk çevirisi çeviri dünyasının en fazla bilgi ve uzmanlık gerektiren alanları arasında yer alır. Bu tür tercümelerde yapılacak küçük bir yanlışlık bile tarafların mali zarar görmelerine, saygınlıklarını yitirmelerine ve ayrıca yasal yaptırımlarla karşı karşıya kalmalarına yol açabilir. Hukuk çevirisi alanının müşteriler tarafından en çok tercih edilen şirketi olarak müşterilerimizin bize karşı duyduğu güvene değer veriyor, mutlak müşteri memnuniyeti hedefimizi yakalamak için büyük bir çaba harcıyoruz. Hukuk Tercümesi için de değerli müşterilerimize hizmet sağlamaktan sevinç duyuyoruz.

Hukuk Tercümesi

Günümüz dünyasında kaliteli tercümelerin sadece ve sadece o dilin konuşulduğu ülkede üretilebileceğine inanıyoruz. Bu sebeple tüm tercüman ve redaktörlerimiz sadece kendi ana dillerinde hukuki tercüme ve çeviri hizmeti sunuyorlar.
Semantik Çeviri Bürosu olarak sadece ülkemizin illerinde değil ayrıca çok sayıda ilçesinde de hukuki çeviri hizmetleri sunuyoruz. Hukuk Tercümesi için aşağıdaki ilçelerimizde de hizmet sağlamaktayız.

Mersin – Toroslar, Kars – Susuz, Malatya – Arguvan, Isparta – Sütçüler, Çankırı – Yapraklı, Kocaeli – İzmit, Sakarya – Kaynarca, Kırşehir – Çiçekdağı, Aydın – Karpuzlu, Burdur – Ağlasun, Rize – Ardeşen, Hakkari – Yüksekova, Ağrı – Doğubayazıt, Van – Özalp, Şanlıurfa – Suruç, Şırnak – Silopi, Muğla – Kavaklıdere, Mardin – Derik, Kırklareli – Vize, Osmaniye – Toprakkale, Muş – Malazgirt, Bitlis – Ahlat, Adıyaman – Samsat, Mardin – Kızıltepe, İstanbul – Ataşehir, Bingöl – Solhan, Yozgat – Şefaatli, Adana – Kozan, Amasya – Suluova, Adana – Karaisalı, Çankırı – Eldivan, Giresun – Alucra, Burdur – Kemer, Kars – Selim, Adana – Sarıçam, Hatay – Yayladağı, Kastamonu – Daday, Kırşehir – Akçakent, Denizli – Bozkurt, Niğde – Ulukışla, Elazığ – Palu, Adana – Aladağ, Van – Saray, Balıkesir – Bandırma, Konya – Kulu, Erzincan – Çayırlı, Isparta – Keçiborlu, Muğla – Ortaca, Muş – Korkut, Diyarbakır – Yenişehir, Bingöl – Genç, Kilis – Polateli, Sakarya – Arifiye, Erzincan – Tercan, Manisa – Salihli, Aksaray – Ortaköy, Hatay – Kırıkhan, Karaman – Ermenek, Afyonkarahisar – Hocalar, Karabük – Ovacık, Giresun – Piraziz, Bilecik – Osmaneli, Şırnak – Güçlükonak, Malatya – Hekimhan, Gaziantep – Yavuzeli, Iğdır – Tuzluca, Manisa – Turgutlu, Rize – Güneysu, Siirt – Şirvan, Kocaeli – Gölcük

Hukuk Tercümesi

Niçin Semantik Tercüme Bürosu ile çalışmalısnız?

Tercüme şirketimizi piyasadaki diğer tüm rakiplerinden ayıran en önemli farklar ileri teknolojik altyapımız, büyük ve karmaşık projelerdeki uzun senelere dayanan deneyimimiz, müşteri sırları konusundaki ilkelerimiz, ve çeviri sürecinin her aşamasında büyük bir ciddiyetle gerçekleştirdiğimiz kalite kontrol metodolojisidir.

10 yılı aşkın bir süredir sözlü ve yazılı hukuki tercüme konusunda sayısız projeyi başarıyla bitirdik. Aşağıdaki listede sözlü ve yazılı hukuki çeviri hizmetleri verdiğimiz konulardan bazı başlıkları bulabilirsiniz:

Uzay Hukuku, Kar Zarar Cetvelleri, Uluslararası İnsan Hakları Hukuku, Yürütme Erki, Özürlülerle İlgili Yönetmelik, İflas Hukuku, Tek Yetkili Satıcılık Sözleşmeleri, Sosyal Hukuk, Velayet Davaları, Doğal Hukuk, Uluslararası Doğum Belgeleri, Lisans Sözleşmesi, Tıp Hukuku, Distribütörlük Sözleşmeleri, Hukuki Dış Metin, Mal Rejiminden Kaynaklanan Dava, Resmi Evrak, Teklif Mektupları, Ön Protokoller, Evlilik Belgeleri, Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri, Tazminat Hukuku, Kamu Sağlığı Hukuku, Mimar Hukuku, Franchise Sözleşmeleri, İhtiyati Haciz, Odit Raporları, Tüzükler, Ortak Hukuk, Deniz Taşımacılığı Hukuku, Hukuki Şekilcilik, İthalat Tebliği, Ariyet Sözleşmeleri, Tanık İfadeleri, İcra Hukuku, Sosyal Güvenlik Hukuku, Fon Bültenleri, Haberleşme Yönetmeliği, Nüfus Kayıt Örneği, Katı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, Korumalı İşyerleri Hakkında Yönetmelik, Tescil Belgeleri, Din ve Devlet Hukuku, Ticari Sözleşmeler, Hekim Ceza Hukuku, İş Sözleşmeleri, İdari Şartnameler, Şirket Birleşme Sözleşmeleri, Borçlar Hukuku, İhbarnameler, Hukuki Kaynak, Kredi Belgeleri, Beyannameler, Leasing Evrakı, Ticari Hukuk, Yabancı Mevzuat, Kollektif ve Komandit Şirketler Hukuku, Rekabet Hukuku, Askeri Hukuk, Medeni Hukuk, Sponsorluk Anlaşması, Oturum Hukuku, Hukuk Felsefesi, Kamu İhale Kurumu, Vakıf Senetleri, Akreditifler, Yıllık Raporlar, Dini Hukuk, Hukuki Pazarlama, Ortak Girişim Beyannameleri, Kontrol Belgeleri, Oda Sicil Kaydı, Sponsorluk Sözleşmesi, Sanık İfadeleri, Banka Mevzuatı, İstirdat Davaları, Protokoller.

Hukuk Tercümesi

Kaliteli çevirilerimiz sayesinde bize güven duymakta çok sayıda müşterimizden bizi mutlu eden mektuplar alıyoruz. Aşağıdaki listede bunların bir kısmını okuyabilirsiniz:

Hukuk Tercümesi

Hukuk Tercümesi konusunda Türkiye’nin en başarılı şirketi: Semantik Çeviri

Dünyanın beş kıtasında bulunan bizi tercih eden değerli müşterilerimize dünyada yaygın olarak konuşulan dillerde hukuki alanda çeviri hizmetleri vermekteyiz. Hukuk Tercümesi alanında hizmet sağlamakta olduğumuz dillerden örnekler aşağıda yer alıyor:

Malayca hukuk Tercümesi, Katalanca hukuk Tercümesi, Kazakça hukuk Tercümesi, Rumca hukuk Tercümesi, İspanyolca hukuk Tercümesi, Zuluca hukuk Tercümesi, İtalyanca hukuk Tercümesi, Farsça hukuk Tercümesi, İngilizce hukuk Tercümesi, İsveççe hukuk Tercümesi, Moğolca hukuk Tercümesi, Felemenkçe hukuk Tercümesi, Uygurca hukuk Tercümesi, Gagavuzca hukuk Tercümesi, Almanca hukuk Tercümesi, Türkçe hukuk Tercümesi, Yunanca hukuk Tercümesi, Japonca hukuk Tercümesi, Azerice hukuk Tercümesi, Flamanca hukuk Tercümesi, Altayca hukuk Tercümesi, Hollandaca hukuk Tercümesi, Bulgarca hukuk Tercümesi, Rusça hukuk Tercümesi, Slovence hukuk Tercümesi, Ukraynaca hukuk Tercümesi, İzlandaca hukuk Tercümesi, Arnavutça hukuk Tercümesi, Tacikçe hukuk Tercümesi, Korece hukuk Tercümesi, Özbekçe hukuk Tercümesi, İbranice hukuk Tercümesi, Urduca hukuk Tercümesi, Norveççe hukuk Tercümesi, Kürtçe hukuk Tercümesi, Türkmence hukuk Tercümesi, Fransızca hukuk Tercümesi, Çince hukuk Tercümesi, Hintçe hukuk Tercümesi, Letonca hukuk Tercümesi, Fince hukuk Tercümesi, Filipince hukuk Tercümesi, Boşnakça hukuk Tercümesi, Kırgızca hukuk Tercümesi, Süryanice hukuk Tercümesi, Endonezce hukuk Tercümesi.

Hukuk Tercümesi

Tüm çalışanlarımızın bilgi ve beceri düzeylerini artırabilmeleri ve teknolojideki yeni gelişmeleri izleyebilmeleri için sürekli olarak eğitim ve kurs programları düzenliyoruz. Çalışanlarımız için yatırım yapmak ve onlara mutlu ve huzurlu bir çalışma hayatı sunmak en önemli önceliklerimizden biridir.
Kalite şirketiniz için önemli ise ve rekabetçi fiyatla kaliteli, doğru, hızlı ve güvenilir çeviri hizmetleri almak istiyorsanız Semantik Tercüme Bürosu olarak size yardımcı olmaya hazırız.

Hukuk Tercümesi ile alakalı tüm ihtiyaçlarınız için Semantik Çeviri Bürosuna bir e-posta yollayabilir veya bizimle telefonla iletişime geçebilirsiniz:
Telefon : 90 216 409 10 23 (pbx)
Fax : 90 216 409 10 24

Yazan : Mustafa Karabiber

anahtar kelimeler
hukuk çevirisi, sözleşme çevirisi, çeviri bürosu, tercüme bürosu, hukuki çeviri, hukuk tercümesi, Hukuk Tercümesi, sözleşme tercümesi, hukuki tercüme