wordpress tema

Hukuk Çevirisi

Hukuk Çevirisi

Hukuk Çevirisi konusunda hukuk tercümesi sektörünün en iyi firmasıyla çalışabilirsiniz.

Merkezi İstanbul’da bulunan tercüme büromuz, hukuksal çevirilerde çok büyük bir uzmanlığa sahiptir. Hukuki sözleşme projelerinde çalışmakta olan tercüman ve çevirmenlerimiz tercüme konusunda en az 10 yıllık tecrübeye sahip, üniversitelerin hukuk bölümlerini bitirmiş profesyonellerdir. Tercüme büromuz teknolojiyi kullanma becerisi, uzman çevirmenleri, profesyonel proje yöneticileri ve proje koordinatörleri sayesinde sayesinde müşterilerine hem kaliteli hem de uygun fiyatlarla tercüme ve çeviri hizmeti sunmaktadır. Şirketimizin müşterileri arasında çok uluslu firmalar, dernekler ve vakıflar, avukatlar, devlet kurumları, hukuk büroları ve kobiler ve orta ölçekli şirketler bulunmaktadır.
Hukuki sözleşme konusuna giren tercümeler tercüme işinin en çetin alanıdır. Bu tip tercümelerde söz konusu olabilecek küçük bir yanlış bile bireylerin ve kurumların madi olarak zarar görmelerine, saygınlıklarını yitirmelerine dahası yasal yaptırımlarla karşı karşıya kalmalarına sebep olabilir. Hukuki çeviri konusunda en fazla rağbet gören şirketi olmanın gururuyla müşterilerimizin bize karşı duyduğu güvene değer veriyor, sınırsız müşteri memnuniyeti oluşturabilmek için sürekli çalışıyoruz. Hukuk Çevirisi alanında da sizlere hizmet sağlamaktan gurur duyuyoruz.

Hukuk Çevirisi

Günümüzde kaliteli tercüme hizmetlerinin sadece ve sadece o dilin konuşulduğu ortamda üretilebileceğini biliyoruz. Bu sebeple tüm editörlerimiz ve tercümanlarımız sadece kendi ana dillerinde hukuki çeviri ve tercüme hizmeti sağlıyorlar.

Hukuk Çevirisi

Şirketiniz için kalite gerçekten vaz geçilmez ise ve olabilecek en iyi fiyatlarla kaliteli, hızlı, doğru ve güvenilir tercüme hizmetlerine ulaşmak istiyorsanız size her zaman yardımcı olmaya hazırız.

Hukuk Çevirisi

Verdiğimiz çok kaliteli hizmet sayesinde bize güvenmiş olan müşterilerimizden bizi sevindiren onlarca mektup bize gönderiliyor. Aşağıda bulunan listede bu mesajlardan bazılarını sizlerle paylaşıyoruz.

 • Hukuki çeviriler bizim açımızdan çok kritik. Hazırlamış olduğumuz dava dosyalarında yapılacak en küçük bir tercüme hatası müşterilerimizin mali zararlara uğramalarına neden olabilir. Semantik Tercüme işimizin kritikliğini bildiğinden tercümelere her zaman aşırı itina gösteriyor. (Hukuk Bürosu Sahibi)
 • Hukuksal çeviri bu kadar becerikli olmanıza hayret ettim. Bu konuda geçmişte bize hizmet vermiş olan yabancı çeviri bürolarının hepsinden daha kaliteli hizmet veriyorsunuz.
  (Özel Hastane Genel Müdürü)
 • Hukuk ofisimiz için bir çeviri belleği hazırladığınız için çeviri giderimiz azaldı. Semantik Tercüme’yi seçmekle yerinde bir karar vermişiz. Geliştirdiğiniz ileri teknoloji ile ne kadar gurur duysanız azdır. Sizi tanıdığımız tüm kurumlara öneriyoruz. Yönetim Kurulu Üyesi
 • Hukuk Çevirisi konusunda doğru çeviri bürosunu bulmak sanıldığı kadar kolay değil. Bu alanda uzmanlık sahibi çok az sayıda şirketten biri de Semantik Tercüme. Hukuksal terimlere hakimiyetleri mükemmel.
  (Hukuk Bürosu Müdürü)
 • Yetkili satıcılık sözleşmelerimizi 30’dan fazla dile başarıyla çevirdiniz. DTP (Masa üstün yayıncılık) konusunda da çok iyisiniz. Bundan sonra her zaman Semantik Tercüme ile çalışacağız.
  (Pazarlama Direktörü)
 • Çeviri bürolarıyla işbirliği yapmak bizim için ciddi bir sorun olmuştu. Semantik Tercüme sayesinde bu problemden kurtulduk. Yetkin, profesyonel kadroları ile çok nitelikli hizmet sağladıklarını özellikle belirtmek istiyorum.
  (Satın Alma Müdürü)
 • Rekabetçi fiyat, benzersiz kalite… Hukuk şirketimizi yerelleştirme ve çeviri probleminden tamamen kurtardığınız için size minnettarız.
  (İnsan Kaynakları Müdürü)
 • Şirketinizi arkadaşlarım bana önermişti. Hukuk tarihine ilişkin master tezimin Japoncaya tercümesi harika oldu. İyi ki varsınız.
  (Araştırma Görevlisi)
 • Dava belgelerimizin Kırgızcaya çevirisinde çok profesyonelce çalışarak mükemmel bir iş çıkarttınız. Hukuksal tercümelerdeki profesyonelliğiniz tartışılmaz. Gerçekten çok teşekkür ediyorum.
  (Avukat)
 • Şirketimiz için hazırladığınız Almanca – Türkçe hukuk sözlüğü muhteşemdi. Aradan onca sene geçmesine karşın halen o sözlükten faydalanmayı sürdürüyoruz.
  (Hukuk Bürosu Sahibi)
 • Geçmişte çalışmış olduğumuz bütün hukuki çeviri bürolarından oldukça farklısınız. Kaliteniz, doğru ve özenli çalışmanız ve bize sağladığınız rekabetçi için firmanıza çok teşekkür ederim.
  (Genel Müdür Yardımcısı)
 • Tercüme şirketinizin proje yöneticileri gerçekten çok çok başarılı. tüm tercüme ve lokalizasyon projelerimizde projelerin başından sonuna kadar bizimle sürekli temas kurup ihtiyaç olan yerlerde bize sorular yönelttiler, bizden görüş aldılar. Projenin ilerleyişi hakkında bize sürekli bilgi ilettiler. Onlarla işbirliği yapmak haz veriyor.
  Uzman Doktor

Neden bizi seçmelisiniz?

Hem Türkiye’de hem de yurt dışında bulunan kurumsal müşterilerimize dünyanın 100’den fazla dilinde hukuki alanda çeviri ve yerelleştirme hizmeti sunmaktayız. Hukuk Çevirisi konusunda hizmet sağladığımız dillerden örnekler aşağıda yer alıyor:

Çeçence hukuk Çevirisi, İbranice hukuk Çevirisi, Uygurca hukuk Çevirisi, İtalyanca hukuk Çevirisi, Letonca hukuk Çevirisi, Hırvatça hukuk Çevirisi, Bulgarca hukuk Çevirisi, Sanskritçe hukuk Çevirisi, Çekçe hukuk Çevirisi, Romence hukuk Çevirisi, Sırpça hukuk Çevirisi, Gagavuzca hukuk Çevirisi, Ermenice hukuk Çevirisi, Fince hukuk Çevirisi, Danca hukuk Çevirisi, Kazakça hukuk Çevirisi, Moğolca hukuk Çevirisi, Ukraynaca hukuk Çevirisi, İspanyolca hukuk Çevirisi, Boşnakça hukuk Çevirisi, Norveççe hukuk Çevirisi, Japonca hukuk Çevirisi, İsveççe hukuk Çevirisi, Lehçe hukuk Çevirisi, Korece hukuk Çevirisi, Urduca hukuk Çevirisi, Çince hukuk Çevirisi, Felemenkçe hukuk Çevirisi, Rusça hukuk Çevirisi, Kırgızca hukuk Çevirisi, Kürtçe hukuk Çevirisi, Farsça hukuk Çevirisi, İngilizce hukuk Çevirisi, Almanca hukuk Çevirisi, Azerice hukuk Çevirisi, Arnavutça hukuk Çevirisi, Fransızca hukuk Çevirisi, Makedonca hukuk Çevirisi, Tacikçe hukuk Çevirisi, Yunanca hukuk Çevirisi, Tatarca hukuk Çevirisi, Endonezce hukuk Çevirisi, Hollandaca hukuk Çevirisi, Türkçe hukuk Çevirisi, Slovakça hukuk Çevirisi, Katalanca hukuk Çevirisi.

Faaliyete geçtiğimiz ilk günden bu yana tıp çevirisi alanında binlerce projeyi başarıyla gerçekleştirdik. Aşağıda bulunan listede yazılı ve sözlü hukuki çeviri hizmetleri sunduğumuz konu başlıklarından belirli sayıda örnek okuyabilirsiniz:

Telsiz Yönetmeliği, Eğlence Hukuku, Avrupa Birliği Hukuku, Alacak Hukuku, Basın Açıklamaları, Nakliyat Hukuku, Kamu Sağlığı Hukuku, Mal Paylaşımı Davaları, Laik Hukuk, Korumalı İşyerleri Hakkında Yönetmelik, Kapasite Raporları, Hukuki Yazışmalar, Vize Evrakları, Tescil Belgeleri, Miras Hukuku, Vergi Evrakı, Ticari İşletme Hukuku, Eleştirel Hukuk Çalışmaları, Hukuki Kaynak, Kiralama Sözleşmeleri, Kredi Sözleşmesi, Vekaletnameler, Hukuki Şekilcilik, Aile Hukuku, Hukuki Dış Metin, İhale Evrakları, Askeri Hukuk, Trust Hukuku, Yüksek Lisans Tezleri, Apostil Tasdik Şerhleri, Dernek Hukuku, Avukatlık Hukuku, Yabancılar Hukuku, Evlenmenin İptali Davaları, Rehin Sözleşmeleri, Emlakçı Hukuku, İhtiyati Hacze İtiraz, Kuruluş Gazetesi, İflas Ceza Hukuku, İmza Sirkülerleri, İstirdat Davaları, İslam Hukuku, Denizcilik Hukuku, İptal Davaları, Uluslararası Ceza Hukuku, Patent Başvuruları, Ticaret Belgeleri, Acente Hukuku, Toplantı Tutanakları, İdarenin Sorumluluğu Davaları, Dini Hukuk, İhtiyati Haciz, Hukuki Prosedür, Deniz Taşımacılığı Hukuku, Alkol Hukuku, Telefon Görüşmeleri, Taşımacılık Hukuku, Ürün Sorumluluğu, Hukuk ve Ceza, İmar Hukuku, Ticari Hukuk, İçtihat Hukuku, İhbarnameler, Ekspertiz Raporları, AB Mevzuatı, Özel Mesleki Rehabilitasyon Merkezleri Yönetmeliği, Ticaret Hukuku, Çevre Hukuku, Akreditifler, Uzay Hukuku, Sabıka Kaydı Belgeleri, Sponsorluk Anlaşması, Dava Belgeleri, Yasal Mevzuat, Banka Mevzuatı, Sicil Tasdiknameleri, Siyasal Hukuk, Seyahat Hukuku, İdari Şartnameler, Hukuki Pozitivizm.

Hukuk Çevirisi konusundaki tüm istekleriniz ya da sorularınız için firmamıza bir e-posta gönderebilir ya da alternatif olarak doğrudan bizi telefonla arayabilirsiniz:
Telefon : 90 216 409 10 23 (pbx)
Fax : 90 216 409 10 24

Hukuk Çevirisi

Ekibimizdeki tüm tercümanların kendilerini daha da geliştirebilmeleri ve sektörümüzdeki yeni gelişmeleri takip edebilmeleri için onlara eğitim programlarına katılma olanağı sağlıyoruz. Çalışanlarımızın kendilerini geliştirmeleri için yatırım yapmak ve onlar için en rahat çalışma atmosferini hazırlamak birincil önceliklerimiz arasında yer almaktadır.

Hukuk Çevirisi

Semantik Çeviri Bürosu olarak Türkiyemizin sadece kent merkezlerinde değil aynı zamanda ilçelerinin büyük çoğunluğunda da yazılı ve sözlü çeviri hizmetleri sağlıyoruz. Hukuk Çevirisi için aşağıdaki ilçelerimizde de hizmet vermekteyiz.

Ağrı – Tutak, Tekirdağ – Çerkezköy, Sivas – İmranlı, Elazığ – Arıcak, Denizli – Sarayköy, Iğdır – Karakoyunlu, Çankırı – Şabanözü, Karabük – Ovacık, Gümüşhane – Torul, Muğla – Ortaca, Tunceli – Mazgirt, Hatay – Erzin, Ağrı – Patnos, Osmaniye – Kadirli, Çorum – İskilip, Elazığ – Palu, Muğla – Köyceğiz, Amasya – Suluova, Yalova – Armutlu, Iğdır – Aralık, Sinop – Dikmen, Tunceli – Nazımiye, Karabük – Yenice, Bingöl – Kiğı, Bursa – Orhangazi, Erzincan – Otlukbeli, Ordu – Kabataş, Kilis – Elbeyli, Kayseri – İncesu, Denizli – Baklan, Afyonkarahisar – Kızılören, Zonguldak – Çaycuma, Kilis – Musabeyli, Burdur – Yeşilova, Adana – Feke, Isparta – Atabey, Kırıkkale – Keskin, Uşak – Banaz, Kırşehir – Kaman, Bitlis – Ahlat, Çorum – Laçin, Rize – İkizdere, Edirne – Havsa, Hakkari – Yüksekova, Bayburt – Aydıntepe, Bursa – Gemlik, Bartın – Ulus, Karaman – Ermenek, Burdur – Çavdır, Bolu – Gerede, Aksaray – Sarıyahşi, Sivas – Gürün, Aydın – Bozdoğan, Karabük – Safranbolu, Malatya – Akçadağ, Kastamonu – Seydiler, Bayburt – Demirözü, Sivas – Doğanşar, Bilecik – İnhisar, Sivas – Hafik, Niğde – Ulukışla, Kayseri – Yahyalı, Malatya – Pütürge, Zonguldak – Devrek, Bilecik – Pazaryeri, Erzurum – Aziziye, Hakkari – Çukurca, Şırnak – Güçlükonak, Ankara – Beypazarı, Tokat – Erbaa

Çeviri büromuzu bütün rakiplerinden farklı kılan en önemli noktalar yüksek teknoloji kullanmamız büyük ve karmaşık çeviri projelerindeki uzun yıllara dayanan tecrübemiz, müşteri sırları konusundaki ilkelerimiz, yaptığımız işin başından sonuna kadar mutlaka uyguladığımız kalite kontrol metodolojisidir.

Hukuk Çevirisi konusunda ülkemizin en çok tercih edilen şirketi: Semantik Dil Hizmetleri

Yazan : Gizem Kaynak

seçilmiş anahtar sözcükler
sözleşme çevirisi, çeviri bürosu, hukuki tercüme, sözleşme tercümesi, Hukuk Çevirisi, hukuki çeviri, hukuk çevirisi, tercüme bürosu, hukuk tercümesi